Hotel Líšenský Dvůr je skvěle vybaven pro rodiny s dětmi, ale i pro dospělé, kteří chtějí strávit pobyt aktivněji.

Pobyty rodin s dětmi

Jak obtížné je nalézt hotel nebo penzion vhodný pro rodiny s dětmi, ví dnes každý rodič, který se o to pokoušel. Líšenský Dvůr je jedním z velmi mála zařízení, kde se bude cítit rodina jako doma: prostorný Dvůr (3500 m2) s parkovou úpravou je vybaven zařízením pro dětské vyžití, a díky své uzavřenosti jsou v něm děti naprosto bezpečné. Z hotelové restaurace, kavárny i venkovní terasy je přímý výhled právě na Dvůr, takže vaše děti budou pod kontrolou. Vzhledem k tomu, že v okolí hotelu není žádná komunikace (kromě účelové silnice vedoucí pouze k hotelu) ani zástavba, nehrozí dětem „vypuštěným“ do blízkého okolí žádné nebezpečí.

Pro malé děti – restaurace a spaní

K dispozici jsou dětské postýlky, dětské jídelní židličky, malý stoleček pro děti na jídlo i na hraní, speciální koš na dětské pleny a vaničky.

Pro trošku větší děti

Ve vnitřních prostorách hotelu je v restauraci dětský koutek s kobercem a hračkami – můžete nerušeně snídat, obědvat nebo večeřet, zatímco si vaše děti hrají na dohled od vás. Dále je možné pro děti či pro rodiny s dětmi plně vyčlenit salónek (kapacita cca 20 osob). Zde je k dispozici řada her a hraček, možnost promítání, možnost klubových her a samozřejmě i využití her, které si přinesete s sebou.

Pro ještě větší děti, mládež i dospělé

Součástí hotelu je herna, místnost o rozměru 75 čtverečních metrů. V herně najdte stolní tenis (pálky a míčky zapůjčíme), oblíbený fotbálek, šipky a kulečníkový stůl .

Venkovní aktivity pro menší děti

Na prostorném uzavřeném dvoře (rozloha 3 500 m2) se nalézá dětský koutek s průlezkami a pískovištěm. Rodiče mohou na své děti dohlížet z hotelové terasy.

Venkovní aktivity pro větší děti, mládež i dospělé

K dispozici je kvalitní hřiště na petanque (vybavení zapůjčíme), hřiště na volejbal, plácek na fotbálek či další míčové hry. Pro večerní či odpolední zábavu je k dispozici ohniště na opékání. Pro malé dobrodruhy, kteří chtějí přespat v přírodě, jsou k dispozici chatičky.

Rybaření

Rybník v hotelovém areálu je pro hotelové hosty k dispozici po domluvě s provozem hotelu pro sportovní rybaření.

Zimní sporty

Děti mohou při dostatku sněhu sáňkovat na jedné ze dvou svažitých strání (více či méně příkrá), též bobovat či začátečnicky lyžovat. V případě dostatečných mrazů je možné si odmést rybník a bruslit, případně si zahrát hokej (hokejky a puky jsou k zapůjčení).