Hotel Líšenský dvůr nabízí svým hostům komfortně vybavené wellness centrum pro vaši relaxaci a regeneraci sil. Co platí pro hotel a jeho restauracI, lze říci i o wellness centru: vytříbený architektonický návrh, špičkové zařízení a sepětí s okolní přírodou a krajinou.

Hostům jsou k dispozici tři sauny – finská, infra a parní – s příslušným zázemím, whirlpool a relaxační místnost s lůžky a vodní postelí. V létě jsou pak k dispozici venkovní dřevěná lehátka na terase. Součástí wellnessu jsou i masážní pokoje s hotelovým masérem.

At už máte za sebou adrenalinovou cyklistiku v okolních kopcích, pořádný pěší výšlap, nebo zimě běžkařskou trasu nebo den sjezdování – a nebo pokud pouze přijedete na hotel unaveni po pracovním týdnu – sauny z vás vyplaví vše špatné, stress psychický nebo únavu fyzickou.

Finská sauna

je představitelkou typické, nejznámější sauny – vysoká teplota (typicky 90 °C), dřevěné lavice pro sed či ležení, střídání horka a chladu v ochlazovacím bazénku nebo studené sprchy. (Kdo si troufne, může se v zimě ochladit ve sněhové závěji). Finská sauna je doporučená pro zvyšování imunitního systému člověka, užitečná pro problémy s dýchacími cestami.

Infrasauna

je relativní novinkou, oblíbenou hosty, kteří si chtějí pořádně „prohřát kosti“, ale nemají rádi velmi horký vzduch a vysokou vlhkost u finské sauny. Teplota prohřátí je podobná jako u finské sauny, ale je dosahována výlučně infrazářiči, které prohřívají tělesa – v tomto případě lidská těla – zatímco vzduch zůstává v normálních teplotách. Účinky infrasauny na lidský organismus jsou pak podobné: odplavení stresu, likvidace virů a baktérií, úleva pro svaly a klouby díky zlepšení prokrvení, zlepšení psychické pohody.

Parní bylinková sauna

Saunování probíhá v teplé parní mlze (teplota 40-45 C, nasycenost vodní párou blížící se 100%), vytvářená teplá mlha je obohacována bylinami s příjemnou vůní a usnadňujícími dýchání či vykašlávání. Stoprocentní nasycenost vybuzuje velmi rychle silné pocení a tím pádem odplavení škodlivin z těla a kůže, přitom při pobytu v příjemné teplotě. Parní sauna pomáhá při kožních nemocech, je doporučována rovněž při chorobách dýchacích cest, otužuje tělo a odplavuje stress stejně jako další druhy saun.

Whirlpool–vířivka

Jedno z nejoblíbenějších zařízení pro wellness vůbec, masážní vana pro čtyři dospělé osoby. Teplota blízká teplotě lidského těla (35 °C) znamená, že vaše tělo je v příjemném hřejivém prostředí, a možnost volby masážních tryskových programů vám pak dopřává jemnou či i intenzivnější masáž na ty části vašeho těla, které si vyberete tím, jak je vůči tryskám nastavíte.   Vířivku samozřejmě také milují děti, které se v ní doslova vyřádí, a dospělí ji pak mohou využít ke společenské konverzaci v léčebném a lahodícím prostředí.

Cedrové parní sudy

Co je na cedrové parní sauně nejlepší? Jelikož má podobu velkého sudu s otvorem pro hlavu, působí teplo jen na vaše tělo a vy můžete volně dýchat a povídat si s vaším protějškem. V sudu se nastavuje teplota v rozmezí 25–55 °C, takže vyhovuje i dětem a citlivějším osobám, kterým vadí klasická sauna.

Za blahodárnými účinky fytosauny stojí nejen působení bylinkové páry, ale i cedrové dřevo samotné, které při zahřátí uvolňuje silice, jež mají jak antiseptické, tak antistresové vlastnosti. Parní lázeň zajistí lepší prokrvení pokožky, svalů i vnitřních orgánů, podporu metabolismu a vylučování toxinů z těla.

Masáže

K dispozici jsou dvě masážní místnosti, kde naši zkušení maséři provádějí masáže z široké palety možností: k dispozici je tradiční, tzv. švédská masáž (tření a hnětení), lze určovat části těla k promasírování i délku masáže.

Masáže je nutno předem objednat e-mailem nebo telefonicky.

Relaxační místnost

Sauny, vířivka a masáž jsou intenzivní části vaší relaxace a regenerace – k dosažení úplného účinku je nutné též v klidu relaxovat, též proto, že intenzivní zařízení představují pro vaše tělo nemalou zátěž. V relaxační místnosti, za poslechu klidné meditativní hudby můžete využívat komfortních lehátek – v létě též na venkovní terase – či se můžete doslova ponořit do tzv. vodní postele s nastavitelnou intenzitou velmi jemného vodního masírování. V relaxační místnosti je též vždy k dispozici dostatek tekutin, kterými rozhodně nešetřete, neboť sauny i masáž vyžadují následné intenzivní zavodnění.

Wellness centrum je k dispozici primárně pro hosty hotelu Líšenský dvůr; je však také možný pronájem ostatním návštěvníkům, po předchozí domluvě.

Vstupné do wellness zóny na 2 hodiny: 600,- Kč (včetně županu, pantoflí a doprovodných potřeb).