Líšenský Dvůr si zamiloval už Werich

pocházející nejméně ze 16. století – z této doby máme první písemnou zprávu o nemovitosti, konkrétně o jejím prodeji. Nemovitosti posléze spravoval Ústav šlechtičen v Brně, pak tento majetek přešel na stát a stal se rekreačním pracovištěm Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Od roku 2008 má opět soukromé vlastníky, kteří v následujících dvou letech provedli rekonstrukci na hotelové zařízení vysokého standardu.

Z nedávné historie bude pro někoho zajímavý fakt, že v padesátých letech si Líšenský Dvůr velmi oblíbil herec Jan Werich a výtvarník a režisér Jiří Trnka, kteří jej často navštěvovali a místo jim natolik učarovalo, že si zde chtěli zřídit letní ateliér. Odkoupit nemovitost od státu se jim však nepodařilo.

Rekonstrukce hotelu

V roce 2009 prošel hotel citlivou rekonstrukcí, která v maximální míře zachovala jeho historický ráz (klenby, celkové dispozice pokojů atd.) a současně jej vybavila komfortem, který je dnes náročnými návštěvníky oceňován. V létě 2010 byla dostavěna venkovní restaurace s krásným výhledem na okolní krajinu jižním až jihozápadním směrem. Prostorný dvůr prošel parkovou úpravou a doplněním zařízení pro sportovní a volnočasové vyžití. V roce 2011 byl hotel doplněn o druhou ubytovací budovu, která uzavírá dvůr z východní strany; v roce 2012 pak přibude zařízení pro wellness.“

Současná nabídka hotelu

Hotel v současné době nabízí ubytování v celkem dvacetidvou pokojích a apartmánech s celkovou kapacitou 68 míst (44 lůžek a 24 přistýlek). K dispozici jsou dva salónky pro firemní a společenské akce, velká rekonstruovaná stodola, kavárna s krbem a terasami pro klidné večerní posezení. Součástí nabídky je venkovní posezení u táboráku, vodní aktivity ve vlastní rybníku, který je součástí areálu. Ve všech prostorách hotelu včetně restaurace a teras je k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

Chalety Líšenský Dvůr

Pro vyznavače ubytování v soukromí má nově hotel k dispozici přilehlé tři chaty, které nabízí hostům ubytování s krásnými výhledy do okolních lesů. Každá chata má kapacitu 6 lůžek, vybavenou kuchyňku, krb a terasu s posezením. Spoustu legrace si užijete v dřevěným koupacím sudu, který je k dispozici hostům ubytovaným právě v těchto chatách. A kdo by snad zatoužil po dobrém pokrmu nebo nápoji, může využít služeb hotelu. Rezervovat svůj pobyt můžete online ZDE.